Specialty Coffee Association

IRAN
 

کاشت و تکثیر گیاه قهوه Coffee Planting & Reproduction


کاشت و تکثیر گیاه قهوه  Coffee Planting & Reproduction


کاشت گیاه قهوه در سرتاسر جهان در بخش استوایی یا کمربند استوایی زمین واقع شده است ،
مناطقی که در این بخش قرار میگیرند مثل آفریقا ، آسیا و آمریکا می باشند. این مناطق جایی است که شرایط آب و هوای ایده آل یافت می شود ،
طیف دمایی بین 17 تا 30 درجه سانتی گراد و بارش باران سالیانه بین 1200 تا 2000 میلی متر می باشد. (بارش سالیانه در ایتالیا حدود 1000 میلی متر می باشد) .

قهوه به خاکی غنی از هوموس ، نیتروژن و پتاسیم  نیاز دارد و حداکثر ارتفاع رشد در 2500 متری می باشد.
 درختچه های قهوه تا ارتفاع 2 تا 3 متر رشد می کنند و این ارتفاع کار کشت و برداشت محصول را در مزارع راحت می کند.
هرس کردن و خارج کردن چوبهای اضافی و خشک ، گیاه را تشویق به رشد جدید می کند ،
علاوه بر آن این کار باعث می شود که جریان هوا به طور کامل صورت پذیرفته و بهترین میزان نور خورشید به گیاهان برسد.
کوددهی با مواد معدنی مناسب و آبیاری با مقدار آب کافی بطور متناوب و صحیح برای گیاه قهوه لازم است.

کشت قهوه با کاشت دانه در بستر و گلخانه ایی مناسب که برای رشد آن فراهم شده آغاز می گردد ،

برای شروع گیلاسهای رسیده مناسب هستند ، قسمت گوشی و موسیلاژ خارج می شود و آنها را در جایی قرار می دهند که خشک شوند، بعنوان مثال در سایه و یا بصورت مصنوعی عمل خشک کردن صورت می گیرد.

دانه های قهوه توانایی سبز شدن و رشد را تنها 8 هفته پس از برداشت دارند ، آنها در بسترهای شنی مخصوص در گلخانه و در عمق 1 یا 2 سانتی متری قرار می گیرند.

جوانه پس از 8-10 هفته نمایان می شود با داشتن ظاهری کامل و مشخص بصورت 2 برگ سبک سبزرنگ (به نام cotyledons) ، در این حالت آنها را فورا منتقل می کنند به نگهدارنده هایی پلاستیکی و نرم و با دقت در ردیفهایی قرار می دهند ، با فواصل 20-25 سانتی متری.

گیاه مدت زمان 12 ماه را در گلخانه (خانه های سبز) و یا مکانهایی که از نور خورشید محافظت می شود طی می کند (فقط در برزیل این مدت زمان در کشتهای متراکم به 6 ماه میرسد) ،

تا زمانی که به ارتفاع 30 تا 50 سانتی متر برسد ، در این زمان آنها قابلیت این را دارند که در جایگاه نهایی خود یعنی جایی که برای کشت و رشدشان مناسب هستند کاشته شوند.

این روش و تکنیک در آمریکای مرکزی ، برزیل و هندوستان بسیار رایج است ، جایی که فضای باز کافی وجود دارد و این امکان را می دهد که از سیستمهای ماشینی و آبیاری استفاده شود.

در کشورهای آفریقایی مانند اتیوپی ، اوگاندا و کنگو ، جوانه ها بطور خودبخودی و یا با حداقل کمک و امکانات طی کاشتشون رشد می کنند. در تمامی مراحل ، خاکی که گیاه در آن رشد می کند از اهمیت زیادی برخوردار است و باید به خوبی هوادهی و آبیاری گردد.

برای تقویت ریشه گیاه جوان مقدار زیادی مکمل های اکسیژن نیاز است. 


روشهای سنتی و ابتدایی کاشت و پرورش قهوه به اصطلاح سیستم پیوندی نامیده می شود ، این روش هنوز هم در آمریکای مرکزی و هندوستان استفاده می شود ،

گیاهان قهوه در کنار یکدیگر و بقیه گیاهان بلند قد که در آن محل کشت می شوند رشد می کنند مثل : انبه ، موز ، مرکبات و فلفل ، این گیاهان برای قهوه حالت محافظ طبیعی دارند و آنها را از اشعه مستقیم آفتاب محافظت می کنند ،

همانند برادر هایی که از خواهر و برادر کوچکترشان مراقبت می کنند.

گیاهان بلند با شاخه های ضخیم و قوی ، مانند مکانی امن هستند برای دانه های با ارزش که پایین آنها قرار گرفته اند و آنها را از باد مراقبت می کنند و گیاهان دیگر با برگهای بزرگ سایبانی هستند برای آنها و باعث می شوند نور مستقیم آفتاب به آنها نرسد.


سیستم متمرکز و موفقی در برزیل وجود دارد که بصورت خالص کشت قهوه را انجام می دهد و در برگیرنده تعداد زیادی گیاه قهوه می باشد که با تراکم بالا رشد می کنند و به سیستم های آبیاری و مکانیزه برای رشد نیاز دارند ،

این کار مستلزم سرمایه گذاری قابل توجه است و بازده بالایی را ایجاد می کند ، اما تاثیر شدیدی روی محیط زیست می گذارد ، به طور معمول گیاه قهوه بعد از 2 یا 3 سال شروع به میوه دادن می کند و تعداد سالهایی که میوه می دهد بستگی دارد به تکنیکهایی که برای کاشت استفاده می شود ،

در کشت متراکم گیاهان برای مدت 15 سال بهره برداری می شوند ، اما در هندوستان و جایی که کشت وسیع انجام می شود این توانایی را به گیاه می دهد که مدت طولانی تری زنده بماند و محصولی برای مدت زمان 50 سال به ما بدهد.   

 

رحمان اولیائئ