Specialty Coffee Association

IRAN
 

ترویج قهوه ترک در امریکای شمالی *


ترویج قهوه ترک در امریکای شمالی *


کامیونی با طراحی زیبای دوره عثمانی در کنار خیابان پنجم نیویورک ایستاده ، چند دختر و پسر با لباسهای سنتی ترکیه در حال سرو قهوه و پاسخ به سوالات رهگذران هستند.

این تصویری از یک اتفاق جالب است که هر روز در یک خیابان نیویورک نظر مردم را جلب می نماید.

کامیون مروج قهوه ترک در ادامه راه خود در  شهرهای دیگر شرق امریکا چون نیوجرسی، مریلند، واشنگتن دی سی و ویرجینیا نیز توقف خواهند کرد.

مدیر این پروژه آقای گیزم سالیگچی می گوید : ما در حال معرفی قهوه ترک به مردم آمریکای شمالی و همچنین ایجاد پلی بین فرهنگهای ترکیه و امریکائی هستیم.

او می گوید که تعداد بسیار کمی از چهار صد میلیون فنجان قهوه ای که هر روز در ایالات متحده سرو می شود،  قهوه ترک است ، ما سعی بر این داریم که در آینده نزدیک سهم بیشتری از این بازار فوق العاده داشته باشیم.

در ادامه او می گوید که متاسفانه قهوه ترک با تاریخ بسیار کهن، جایگاه مصرفی قابل توجهی در امریکای شمالی ندارد، امریکائی ها تصویری تلخ و بد طعم از قهوه ترک در ذهن دارند و وقتی ما برای آنها قهوه ترک سرو می کنیم از عطر و طعم جذاب آن شگفت زده می شوند.

ما در حال ایجاد شبکه ای گسترده پخش در تمام ایالات متحده  هستیم، امیدواریم بتوانیم در ادامه این تور ضمن معرفی فرهنگ غنی قهوه نوشی ترک، محصولات با کیفیت را نیز در دسترس تمام شهروندان امریکائی قرار دهیم.

تا اینجای کار بازخورد کار ما بسیار خوب بوده است.

                                                                                          خانه قهوه تخصصی ایران /   تارا پل خوابی