Specialty Coffee Association

IRAN
 

ویتنام بزرگترین تولیدکننده و صادر کننده جهانی قهوه ربوستا *


ویتنام بزرگترین تولیدکننده و صادر کننده جهانی قهوه ربوستا *

ویتنام می تواند به بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده جهانی قهوه تبدیل شود . در حال حاضر این کشور بعد از برزیل در مکان دوم تجارت جهانی قهوه قرار دارد . اگرچه بسیاری از خبرگان فن معتقدند که ویتنام با توجه به آب و هوای ایده آل و نیروی کار ارزان ، پتانسیل لازم جهت پشت سر گذاشتن برزیل در سالهای آتی را خواهد داشت.

اولین قدم ویتنام برای رسیدن به رتبه اول صادرات قهوه ارتقاء کیفیت محصولاتش می باشد . به این منظور تحقیقات و برنامه ریزی هایی جهت بهبود کیفیت کاشت ، تکنولوژی برداشت و گسترش مراکز فرآوری صنعتی قهوه در نظر گرفته شده است.

درسال های اخیر قهوه یکی از محصولات پایه کشاورزی صادراتی این کشور محسوب میشود و 95 درصد محصولات تولید شده به خارج از خاکهای ویتنام صادر می شود و درآمدی در حدود 3 بیلیون دلار رابرای این کشور به ارمغان می آورد.

براساس آمار وزارت کشاورزی ویتنام و بنیاد توسعه مناطق روستایی در شش ماه اول سال 2014 ویتنام 1.12 میلیون تن قهوه صادر کرده است که  ارزش آن به 2.3 بیلیون دلار میرسد .

وقتی همین دوره زمانی با سال 2013 مقایسه می شود، شما رشدی 26.8 درصدی برای حجم صادرات و همچنین رشدی 21.9 درصدی در ارزش صادراتی قهوه ویتنام ملاحظه می کنید.

                            

 خانه قهوه تخصصی ایران / رضا حواله دار

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت http://www.vicofa.org.vn مراجعه فرمایید