Specialty Coffee Association

IRAN
 

دکتر کافی - هفته دوم شهریور ماه


دکتر کافی - هفته دوم شهریور ماه

موضوع اول : چطور می توانیم  اسپرسو  شیرین تری استخراج کنیم ؟
 
  • سلام دکتر کافی.  من باریستا از تبریز هستم ، چون  ذائقه  ما ایرانیها شیرین پسند  است و اسپرسوی خیلی تلخ را اکثر مشتریان دوست ندارند ، میخواهم بدانم آیا راهی هست که بتوانم تلخی اسپرسو را کاهش و طعم شیرین تری از آن بگیرم ؟ 

 

دکتر کافی :

اول مطمئن شوید که دستگاه اسپرسو کاملا تمیز است و آب وارد شده به ماشین در استاندارد لازم فیلتر شده است.  از این به بعد کیفیت دانه اسپرسو ، تفت خوب قهوه ، آسیاب مناسب و فشار کافی به شما کمک می کند تا اسپرسو  خوبی را پدید آورید .

کاهش دمای آب و افزایش اندازه آسیاب ( در صورت امکان )  تلخی را کاهش می دهد . یکی دیگر از راههای داشتن اسپرسو  شیرین تر متوقف کردن استخراج  است . به محض این که ریزش فوم رقیق می شود  استخراج را متوقف کنید به این مرحله اصطلاحا میگویند بلوندینگ .

در مورد انتخاب دانه های قهوه  اسپرسو  سراغ قهوه هایی بروید که فراوری پالپ نچرال  هستند و حداکثر آن را تفت متوسط دهید.

 

                                                                                                                                                                           ارادتمند دکتر کافی

 

 

موضوع دوم : بهترین روش تهیه آیس کافی ( قهوه سرد ) چیست ؟

 
  • دکتر کافی سلام . احتمالا این موضوعی که در موردش میخواهم صحبت کنم بارها مورد بررسی و بحث قرار گرفته اما برای من خیلی مهم است که بدانم بهترین راه درست کردن آیس کافی چیست ؟!اخیراً یکی از متدهای دم کردن سرد قهوه را امتحان کردم و اتفاقاً قهوه نسبتاً خوبی بدست آوردم . تنها مسئله این بود که قهوه عطر و بوی ضعیف تری داشت و تفاله آن که در لیوانم ته نشین شده بود ، مزه خوبی نداشت . البته من از کمی شیر هم استفاده کردم . یکدستی و صافی قهوه عالی بود و اصلا مزه تلخی نداشت .دفعه دیگر از روش های معمول دم کردن قهوه مثل فرنچ پرس استفاده کردم و بعد قهوه دم شده را در یخچال قرار دادم تا خنک شود . سپس به قهوه تکه های یخ ، شیر و کمی شکر اضافه کردم .در واقع خیلی این موضوع برایم جالب است که بدانم بهترین روش و نظر برای تهیه یک آیس کافی عالی چیست . نسبت آب و قهوه ، انتخاب روش دم کردن سرد یا گرم ، تنظیم آسیاب و .... ؟؟!!من عاشق آیس کافی هستم به خصوص در این تابستان گرم و میخواهم بهترین روش تهیه نوشیدنی محبوبم را پیدا کنم .دکتر کافی ممنون میشوم راهنماییم کنید .

 

 

دکتر کافی :

راههای متفاوتی برای درست کردن قهوه سرد با کیفیت وجود دارد . مسلماً شما برای تهیه قهوه سرد به عواملی نظیر قهوه ، شکر ، شیر ، سیروپ های طعم و مزه نیاز دارید . برای تهیه قهوه باید از اسپرسو و یا یکی از متدهای دم کردن دستی مثل فرنچ پرس ، موکا و .. استفاده کنید .

پله اول در تهیه آیس کافی عالی ، تهیه قهوه با کیفیت و مملو از عطر و طعم می باشد. سپس باید نسبت قهوه و شیر را رعایت کنیم و نباید بیش از حد شیر اضافه کنیم تا مزه شیر بر قهوه غالب شود .در مصرف شکر  و طعم دهنده هم نباید افراط کنیم .اگر تا این مرحله را به سلامت گذراندید ، بقیه راه خیلی سخت نخواهد بود .

در ترکیب مواد ذکر شده در بالا می توانید از روشهای مختلف استفاده کنید .یکی از روشها این است که قهوه و شیر و دیگر مواد را بر روی یخ های داخل لیوان تان به آرامی بریزید و پس از کمی هم زدن سرو کنید .

دیگر روش استفاده از شیکر دستی می باشد . مواد را داخل شیکر ریخته پس از ترکیب شدن درون لیوان بریزید . امتیاز این روش در میزان سردی دلپذیر این نوشیدنی و همچنین کیفیت مزه ایست که به طور یکنواخت از ابتدا تا انتهای زمان نوشیدن حفظ می شود .

روش دیگر استفاده از مخلوط کن ( بلندر ) می باشد .  بهترین تجربه من در تهیه قهوه سرد ، روش آئروپرس و ترکیب آن با یخ ، شیر و کمی سیروپ کارامل در شیکر می باشد .

به هر حال راههای رسیدن به قهوه سرد خوشمزه زیاد است و به قول مادر بزرگ خدابیامرز من ، کار نیکو کردن از پر کردن است!!

 
 
 
 
                                                                                                                           ارادتمند  دکترکافی
 
 
 
 
سوالات خود را از دکتر کافی در زمینه هنر و صنعت قهوه به آدرس [email protected] ارسال فرمایید.