Specialty Coffee Association

IRAN
 

قهوه بحث برانگیز Flat White ، رسماً به قاره امریکا وارد شد .


قهوه بحث برانگیز Flat White ، رسماً به قاره امریکا وارد شد .

قهوه فروشی های زنجیره ای استارباکس که در اکثر کشورهای جهان حضور دارند ، به تازگی شروع به معرفی "قهوه فلت وایت" در شعب امریکا و کانادا کرده اند . این قهوه که از ترکیب اسپرسو و شیر درست می شود ، قبلاً در قهوه فروشیهای مستقل امریکا و کانادا عرضه می شدند ولی در منوی استارباکس جایی نداشتند .

گروه مدیریت و بازاریابی استارباکس تصمیم گرفت که این قهوه را نیز در  لیست نوشیدنی های شعب امریکا و کانادا قرار دهند .

حتما  سوال می کنید ، فلت وایت چیست ؟

Flat White ، کاپوچینویی است با حجم کف کمتر  و همچنین کف نرم و مخملی.

سالهاست بحث مالکیت معنوی اسم و ابداع فلت وایت بین نیوزلندی ها و استرالیایی ها برپاست . این قهوه در سال 1980 در کافی شاپی در سیدنی ابداع شد ولی نیوزلندیها معتقدند که فلت وایت اختراع *بومیان کشورشان می باشد و همچنین اصرار دارند که این ابداع در شهر ولینگتون نیوزلند به تکامل رسیده است .

حدود نیم قرن به عقب باز می گردیم ، داستان از اینجا شروع می شود که موج مهاجران ایتالیایی بعد از جنگ جهانی دوم به استرالیا سراریز می شود و مطابق سبک و سیاق خودشان رستورانها و کافه ها را در شهرهای بزگ استرالیا یکی بعد از دیگری بازگشایی می کنند.

سپس کافه های ایتالیایی به ماشینهای *گاجیا که با فشار کار میکرد و عصاره گیری با کیفیتی از قهوه داشت مجهز شدند و اسپرسوهای خوش عطر و طعم همراه *کرمای طلایی و قوی به مشتری عرضه می شد.

امروزه می توان استرالیا و نیوزلند را از مناطق منحصر بفرد جهان در زمینه شناخت عمومی مردم در زمینه کیفیت قهوه دانست . شاید جالب باشد که بدانید که تنها 2 کشوری که استارباکس در آن موفقیت قابل چندانی کسب نکرده ایتالیا و استرالیاست .

در سال 2008 ، دربهای 61 کافه استارباکس از مجموع 84 شعبه به دلیل عدم استقبال مردم بسته شدند .

در همان سال مدیر استارباکس اعلام کرد که مردم استرالیا دارای فرهنگ ناب قهوه می باشند و برای ما ، استرالیا بازار راحتی نیست .

فلت وایت قاعدتاً در حجمی کمتر از کاپوچینو و لاته سرو می شود . این نوشیدنی بر پایه ترکیب 2 عدد  ریسترتو که اسپرسو کوتاه ، غلیظ تر و شیرینتر می باشد شروع و با اضافه نمودن شیر ( چرب ) و نیمه بخار داده شده کامل شده و نهایتاً طرحی بر روی قهوه نقش می بندد .

قدم اول در اروپا 

 در سال 2005 استرالیایی ها و *کیوی ها ، بحث مالکیت معنوی فلت وایت را کنار گذاشته و این محصول را زیر چتر اولین کافی شاپ که " فلت وایت کافه " نام داشت به محله *سوهو لندن صادر کردند.

سپس این سبک نوشیدن اسپرسو و شیر به دیگر نقاط اروپا راه یافت که اتفاقا بسیار هم موفقیت آمیز بود . شاید برای استارباکس که بزرگترین خرده فروش جهانی قهوه است حرفه ای نباشد که با عرضه نکردن این مدل قهوه ، مشتریانی که درخواست فلت وایت می کنند  را مایوس نماید .

براساس این نیاز ، نام قهوه فلت وایت به لیست نوشیدنی های کافی شاپهای زنجیره ای استارباکس در امریکا و کانادا اضافه گردید .

لازم به ذکر است نوشیدنی های بر پایه اسپرسو در کشورهای مختلف جهان براساس نیازهای بومی و مواد اولیه مناسب محلی ، فرم های متفاوتی به خود می گیرند . مثلاً وجود شیر بسیار با کیفیت و فراوان در فرانسه موجب گردید مردم گرایش فراوانی به نوشیدن کافه اوله داشته باشند .

فلت وایت نیز براساس نیاز منطقه ای اقیانوسیه  شکل گرفت و نهایتا به دیگر نقاط جهان راه یافت .

 

     خانه قهوه تخصصی  / رضا حواله دار

 

 

*Quintessential Kiwi Coffee

*Achille Gagias

*Crema

*Kiwi ( بومی های نیوزلند )

*So Ho 

*Café au Lait