Specialty Coffee Association

IRAN
 

ما شما را یک قدم به شارژ صبحگاهیتان نزدیک تر می کنیم !


ما شما را یک قدم به شارژ صبحگاهیتان نزدیک تر می کنیم !

مجموعه عظیم استارباکس ، بزرگترین خرده فروش جهانی قهوه می باشد . این کمپانی برای اولین بار برنامه ای جهت حمل قهوه و غذا برای مشتریانش تدارک دیده است .
شروع سرویس دلیوری قهوه و غذا در بعضی از شعب منتخب بزودی صورت خواهد گرفت و نهایتاً تا اواخر سال 2015 تمامی شعب استارباکس دارای چنین سرویسی خواهند بود .
 
آقای هوارد شولتز ، مدیر این کمپانی در کنفرانس خبری اعلام کردند بزودی قهوه ای که به صورت مجازی سفارش داده اید ، در کمترین زمان روی میز کار شما قرار می گیرد . او اضافه می کند که سرویس سفارش آنلاین ( دلیوری ) جهشی در سرویس های منحصر بفرد این شرکت خواهد بود .
بدین منظور " برنامه کاربردی " ( Application  ) پیشرفته و درعین حال آسانی را جهت مشتریان طراحی کرده اند . این برنامه کاربردی ، مشتریان قدیمی و همچنین مشتریان جدید را از طریق  دلیوری استارباکس ( App Starbucks  ) تحت پوشش قرار خواهد داد .
دلیوری قهوه استارباکس تا چند هفته آینده در پورتلند آغاز و تا اواسط سال آینده در دیگر شعبات گسترش خواهد یافت .
 
آقای ماتیو رایان ، مدیر  استراتژی جهانی استارباکس ، معتقد است که  خیلی زود است که ما از ارائه جهانی چنین سرویسی در تمامی شعب صحبت کنیم ولی مطمئن باشید ما با تمام سرعت به سوی این هدف پیش خواهیم رفت .
او معتقد است که این حرکت جدید برای استارباکس به این دلیل بسیار مهم می باشد که این شرکت خواهان تمرکز و هماهنگی بیشتر با رفتارها و نیازهای مشتریانش با توجه به تمایل آنها به سفارش از طریق وب و حضور کمتر در شعب استارباکس می باشد .
 
دوستان گرامی،
با نگاهی به آمار و ارقام مالی استارباکس می توانید به خوبی دریابید که رشد اقتصادی این شرکت عظیم  بسیار کند شده است . رشدی معادل 1 درصد افزایش مشتری و 5 درصد سود بیشتر در بعضی شعب بسیار ناامید کننده می باشد .
حداقل رشد مورد قبول 6.2 درصد بوده که با توجه به چهارچوب فعلی ، بسیار دور از دسترس می باشد . 
به این دلیل مدیران این شرکت به فکر بالا بردن آمار رشد کمپانی با اضافه نمودن سرویس جدید از جمله دلیوری قهوه می باشند .
اغلب متخصصان قهوه معتقدند که با توجه به اینکه قرار نیست تغییری در قیمت ها صورت گیرد ، بعید به نظر می رسد که دلیوری قهوه نهایتاً سودآوری قابل توجهی برای استارباکس داشته باشد .
 
 
 
گرد آوری : رضا حواله دار