Specialty Coffee Association

IRAN
 

دیدار با بچه های بهزیستی نرگس


دیدار با بچه های بهزیستی نرگس

با کمال افتخار و سرافرازی در تاریخ  1393/05/05در انجمن قهوه تخصصی ایران میزبان 3 تن از بچه های بهزیستی نرگس بودیم .
پاشا 18 ساله ، سجاد 17 ساله و یونس 16 ساله سه عزیزی بودند که توسط مسئول محترم بهزیستی سرکار خانم آشتی خواه همراهی شدند.
با توجه به اینکه کمال مطلق تنها متعلق به ذات پاک الهی است و کم و بیش همگی ما دچار نواقصی هستیم ، هر کدام از این عزیزان نیز تحت معلولیت های جسمی و ذهنی خاص زندگی می کنند.
 
این جلسه 2 ساعته با گفت و گو و آموزشهای ابتدایی در زمینه هنر و صنعت قهوه شروع شد و بچه های بهزیستی نرگس توانستند با استفاده از لوازم و دستگاه های مختلف ، نوشیدنی های متفاوتی را تولید کنند . در پایان دیپلم افتخاری انجمن قهوه به این عزیزان اهداء گردید و حضور خالصانه و پرشور شان موجب دلگرمی و شادی اعضاء انجمن گردید . 
 
شاید برای شما این سوال مطرح شود که هدف ما از برگزاری این برنامه چه بوده است ؟؟
ما معتقدیم وظیفه مان در قبال بچه های بی سرپرست و خصوصاً معلول تنها به کمک های خیرخواهانه که نیازهای روزمره افراد را پاسخ می دهد محدود نمی باشد. در ابتدای این نوشتار ، سن 3 نوجوان بهزیستی را اعلام کردیم . با دقت به سن این عزیزان متوجه می شویم که آنها  در مرحله هستند که باید شغل آینده خود را انتخاب و با خارج شدن از چتر حمایت بهزیستی به صورت مستقل زندگی کنند. نگاه نزدیک و لمس صنایع ، خدمات و هنرهای متفاوت توسط این عزیزان ضمن رشد اطلاعات و آگاهی آنها ، به افزایش افق دید و همچنین اعتماد به نفس آنها نیز کمک شایانی می کند.
از تمام خیر خواهان عزیز خواهشمندیم ضمن ادامه کمک های خود به مراکز بهزیستی ، با استفاده از توانایی های خود جهت ارتقا سطح دانش اجتماعی و مهارت های شغلی به آینده این عزیزان نگاهی تازه داشته باشند.
 
اندیشه های مثبت و ارزشمند خود را با ما به اشتراک بگذارید.