Specialty Coffee Association

IRAN
 

بی‌تاثیری خشکسالی در بازار قهوه برزیل


بی‌تاثیری خشکسالی در بازار قهوه برزیل

انجمن صنعت قهوه برزیل اطمینان داد با وجود خشکسالی شدید که منجر به برداشت کمتر می شود، این کشور به اندازه کافی ذخایر قهوه دارد که صادرات و تقاضای داخلی را در سال جاری میلادی تامین کند.
 
 این انجمن اعلام کرد که پیش بینی اولیه اش از تولید 47 میلیون تن کیسه 60 کیلوگرمی قهوه ممکن است با روشن شدن گستردگی دقیق خسارات خشکسالی به محصول، کمتر شود.
 
میزان آسیبی که به محصول قهوه وارد شده هنوز مشخص نیست اما حاضران بازار می گویند مازاد جهانی پنج میلیون کیسه تا حدودی تاثیر این آسیب بر عرضه را محدود خواهد کرد.
 
اما خشکسالی که قیمت قهوه عربیکا را در مدت دو ماه دو برابر کرده، به رشد گیلاس لطمه زده و مصادف با هجوم آفت زنگ برگ شده که آمریکای مرکزی را فراگرفته و به بازده محصول این منطقه آسیب زده است.
 
برزیل 40 درصد از قهوه عربیکای جهان را تولید می کند که قیمت آن با تشدید نگرانی ها نسبت به خشکسالی، هفته گذشته به بالاترین سطح در بیش از دو سال گذشته صعود کرد.
 
شورای قهوه برزیل هفته گذشته تولید بین 40.1 تا 43.3 میلیون کیسه قهوه را پیش بینی کرد که کوچک ترین محصول این کشور در پنج سال گذشته خواهد بود.
 
دولت برزیل در ژانویه که هنوز از خشکسالی خبری نبود، محصول قهوه را بین 46.5 تا 50.1 میلیون کیسه پیش بینی کرده بود. بررسی ایالت میناس گرایس که نیمی از قهوه برزیل را تولید می کند، نشان داد حداکثر 45 درصد از محصول این کشور ممکن است به دلیل خشکسالی از بین رفته باشد.
 
بر اساس آمار رسمی، برزیل 31 میلیون کیسه قهوه در سال 2013 صادر و 20 میلیون کیسه دیگر در بازار داخلی مصرف کرد. این کشور تا ماه گذشته 14 میلیون کیسه قهوه در ذخایرش داشت اما این ذخایر ممکن است تا اول ژوییه به 11.5 میلیون کیسه کاهش پیدا کند.
 
بر اساس گزارش رویترز، تحلیلگران می گویند خشکسالی احتمالا آسیب قابل توجهی به محصول دانه قهوه که در سال 2015 برداشت می شود، خواهد زد که به معنی فشار بیشتر بر ذخایر این کشور در سال های آینده خواهد بود.

خانه قهوه تخصصی ایران / دیلی کافی نیوز