Specialty Coffee Association

IRAN
 

هنر پیشه ها کافه دار شده اند و فوتبالیست ها رستوران دار


هنر پیشه ها کافه دار شده اند و فوتبالیست ها رستوران دار

مشخص نیست چرا ستاره های سینما ، خوانندگان مشهور موسیقی پاپ و حتی بازیکنان و مربیان فوتبال در سالهای اخیر کافه داری و رستوران داری را به سر در سینماها یا قبضه کردن سالن های بزرگ اجرای موسیقی و حضور در بازی های تیم ملی و لیگ های برتر ترجیح داده اند. این گزارش در بررسی خود از این پدیده به اطلاعاتی در خصوص برخی ستاره های سینما ، خوانندگان موسیقی پاپ و فوتبالیست ها دست یافته است که براساس آن مشخص شد بهرام رادان ستاره سینما ، اشکان خطیبی بازیگر سینما و تلویزیون ، لیلا حاتمی و همسرش علی مصفا و شهاب حسینی بازیگر سینما ، رضا صادقی ، حمید عسگری ، حمید خندان و سعید شجاعی از خوانندگان موسیقی پاپ و یحیی گل محمدی ، مجتبی جباری و چند تن از بازیکنان و مربیان فوتبال در کنار فعالیت های هنری و ورزشی خود هر کدام به تاسیس کافه یا رستوران های فست فود اقدام کرده اند.

چه اتفاقی در جامعه ایرانی طی 10 سال اخیر رخ داده است که هنرمندان ، شخصیت های ورزشی و حتی ستارگان سینما در کنار فعالیت های هنری و ورزشی خود علاقمند به ایجاد رستوران ، فست فود ، رستوران یا کافه داری شده اند.

 

پول یا شهرت؟

آیا واقعاً یک هنر پیشه سینما که مبلغ قرارداد او برای یک فیلم ، دقیقه ای محاسبه می شود و گاه برای بازی در یک سکانس فیلم های سینمایی ده ها میلیون تومان در آمد دارد یا حتی یک مربی فوتبال که با قراردادهای میلیاردی سروکار دارد نیازمند درآمد فروش فست فود یا یک پرس غذای ایرانی و یا حتی نیازمند درآمد یک فنجان قهوه است که مشتری او در یک رستوران یا کافی شاپ بر روی پیشخوان اش می گذارد ؟ نگاه عمیق تر به این پدیده نشان می دهد که جامعه ایرانی در 10 سال اخیر دستخوش اتفاقات عجیب و پیچیده ای شده است .

مهتاب نخستین زن کافه دار در ایران است که بیش از یک دهه از فعالیت کافه داری اش در مناطق مختلف شهر تهران می گذرد . او که حالا یه کافه دار حرفه ای به شمار می آید. پدیده ی علاقمندی بازیگران و فوتبالیست ها به حرفه کافه داری را از این دریچه می گشاید.

" من فکر می کنم گرایش چهره های مطرح هنری و ورزشی ایران به مشاغل کافه داری و رستوران داری به مسائل فرهنگی و اجتماعی جامعه بر می گردد. تا چند سال اخیر بسیاری از مردم و تعداد بیشماری از جوانان ، علاقمند به حرفه بازیگری بودند بدون آنکه بدانند چه می خواهند و گویی حالا پدیده کافه داری با طرح دلایل مختلف مد این روزهای جوانان ایرانی و حتی آرزوی چهره های محبوب هنری و ورزشی شده است. "

او می گوید : در این سال ها من و همسرم به صورت کاملاً تخصصی در شغل کافه داری فعالیت کرده ایم . ارتباط با افراد در سطوح مختلف جامعه حداقل به من نشان داد برخی از مردم بیش از آن که به خواسته و هدف اصلی خود توجه کنند به این موضوع می پردازند که در اجتماع  و خارج از فضای شخصی چگونه دیده می شوند .

نکته جالب اینجاست که افراد عادی جامعه برای کسب شهرت ، پز اجتماعی و درآمد بیشتر به ایجاد کافه و رستوران روی می آورند اما گرایش هنرمندان و افراد صاحب نام به این حرفه را نمی توان به طور مشخص و دقیق مطرح کرد چراکه ممکن است هرکدام از آنها دلایلی مختلف برای این کار داشته باشند .

مهتاب معتقد است، کافه محل گذر فرهنگ و دانش است. برای اینکه افراد کنار هم بنشینند ، گفت و گو کنند و از کنار هم رد شوند تا صیقلی شوند و این برخلاف تصور برخی از مردم است که کافه را مکانی لوکس برای نوشیدن قهوه گرانقیمت می دانند. این تصور در برخی افراد به قدری پررنگ است که به جای پرداختن به استانداردها ، کیفیت و ماهیت این حرفه ، حضور در کافه ای که صرفاً صاحب آن یک هنرمند مشهور است کفایت می کند. اتفاقی که سبب شده سطح و نوع نگاه به این شغل تنزل پیدا کند .

او می گوید : در حال حاضر کافه دارها در موقعیتی قرار گرفته اند که بسیاری از مردم قصد کرده اند در کنار شغل خود کافه یا رستوران هم داشته باشند و این اتفاق از این منظر که به کافه داری به عنوان شغل تخصصی نگاه نمی شود آسیب های جدی را به این حرفه از سوی هر فردی خواه هنرمند خواه غیر هنرمند می تواند وارد کند .

 

سراب کافه داری

در حال حاضر مهمترین پرسشی که مطرح است به این نکته بر می گردد که آیا هدف چهره های مطرح هنری و ورزشی از تاسیس کافه یا رستوران در ارتباط قرار گرفتن با افراد و مردم جامعه است یا این که انتخاب این حرفه برای آن ها صرفاً جنبه اقتصادی دارد؟

اشکان خطیبی ، یکی از بازیگران تلویزیون و سینما به شمار می رود که نزدیک به سه سال است در تهران رستوران دارد. او بیش از آن که مسائل اجتماعی این پدیده را مورد اشاره قرار دهد به امنیت اقتصادی حرفه های هنری تاکید می کند .

خطیبی اعتقاد دارد ، افرادی که فعالیت هنری ، حرفه و پیشه آن ها محسوب می شود اگر از داشتن فرصت و فضاهای مختلف کاری محروم باشند ، قطعاً برای کسب درآمد به مشاغلی که مربوط به حیطه فعالیت آنها نمی شود روی می آورند .

او می گوید : اگر نیاز های یک نقاش به اندازه کافی تامین نشود و شرایط در گالری ها به گونه ای باشد که مردم برای خرید آثار هنری تعلل نکنند این هنرمند هیچگاه به خاطر شوقی که برای یک پاتوق دارد به دنبال تاسیس کافه یا رستوران نمی رود .

این بازیگر سینما و تلویزیون ادامه می دهد ، در حالی تعدادی از هنرمندان سینما به کافه داری و رستوران داری روی آوردند که خود من هم 3 سال رستوران داشته ام . اما به جرات می توانم بگویم  که این کار یک اشتباه است . داشتن رستوران یک حرفه کاملاً تخصصی و تمام وقت به شمار می رود و هیچ وقت نمی توان به آن به چشم یک شغل نیمه وقت نگاه کرد.

خطیبی اما به نمونه های نا موفق هنرمندانی که اقدام به تاسیس کافه و رستوران کرده اند ، اشاره می کند . او می گوید : بسیاری از سینماگران در حالی در سال های اخیر با انگیزه کسب درآمد بالا کافه زدند که با وجود کیفیت بالای سرویس رسانی و دیزاین ، به سود لازم دست پیدا نکردند و فعالیت های آن ها با شکست مواجه شده است.

او اما به تورم اقتصادی و مناسبات فرهنگی و اجتماعی که در ایران حاکم است اشاره می کند و می افزاید : تورم اقتصادی حاکم بر جامعه از یک سو و  و توقعاتی که مردم از یک هنرمند دارند از سوی دیگر سبب می شود هزینه های یک هنرمد چند برابر افراد عادی جامعه باشد و زمانی که این نیازها برآورده نشود ، بدون شک هر هنرمندی را وادار به انتخاب چنین شغل هایی می کند . خطیبی معتقد است اگر شرایطی فراهم شود که هنرمندان با فعالیت  در زمینه هایی چون برند سازی و تبلیغات به تامین نیازهای زندگی خود بپردازند دیگر دلیلی ندارد که خود را درگیر چنین معضل اجتماعی کنند.

 

کافه ها دور از خصلت اجتماعی

سید احمد محیط طباطبایی ، پژوهشگر و تهران شناس اما به این پرسش که چرا طبقات مرجع هنری و ورزشی به تاسیس کافه و رستوران می پردازند ، از زاویه دیگری نگاه می کند.

او می گوید : کافه مکانی برای نوشیدن و محلی برای فراغت و حتی تنهایی افراد است . در دهه های گذشته که قهوه خانه جایش را به کافه نداده بود، طیف های مختلف جامعه سعی می کردند برای خود کافه و محفلی درست کنند. چنانچه ما از دهه های گذشته کافه نادری و کافه های ادبا و شعرا را داشتیم . اما حالا تفاوت مادی موجب تفاوت در حضور آدم ها شده است.

به گفته محیط طباطبایی ، مدتهاست که از داشتن کافه های تخصصی دور مانده ایم و هدف از تاسیس کافه در میان چهره ای مطرح و هنرمند جامعه را سودآوری و منافع اقتصادی تشکیل داده است.

این پژوهشگر معتقد است ، در گذشته وقتی هنرمندان و ادبا در کافه نادری دور هم جمع می شدند هیچگاه از چهره های مطرح پول گرفته نمی شد . اما حالا  دیگر شاهد این نوع نگاه نیستیم . کافه ها هم اکنون تنها بحث اقتصادی را به دنبال خود می کشانند و هنرمند هم زمانی که می بیند بخش اقتصادی آن پررنگ است سعی دارد خودش بهره مند شود.

این در حالی است که کافه ها را باید جزو فضاهای فرهنگی جامععه قرار داد و به اعتقاد محیط طباطبایی نباید سعی کرد این حرفه از خصلت اجتماعی اش دور شود چرا که کافه ها افراد را از حالت انفرادی و مجزا خارج کرده و فعالیت های آنها را از حالت فردی به جمعی سوق می دهد.

 

 

 

 

 

 


اخبار

استنوفیلا ، تعویض طلایی صنعت قهوه
بیش از صد گونه شناخته‌شده قهوه در جهان وجود دارد. دو گونه قهوه در بازار جهانی کنونی عربیکا و ربوستا میباشند. به طور کلی گونه عربیکا گونه خوش عطر و طعم...


دالگونا کافی یا ویپد کافی ؟ Dalgona coffee Or Whipped coffee
چند ماه پیش خانم کتی انجل شرکتی به نام ویپ درینک در امریکا تاسیس و در اولین قدم کیت هائی را ارائه کرد که با آن می توان ویپد کافی به معنای قهوه غلیظ ...


سازمان جهانی قهوه International Coffee Organization
سازمان جهانی قهوه; ;International Coffee Organization;; ;در سال ۱۹۶۳ و در شهر لندن، تحت نظارت سازمان ملل متحد راه‌اندازی شد. این سازمان از توافق‌نامه...


داستان آشنایی من با قهوه My Coffee Story
شاید یکی ازسخت ترین کارها ، کوتاه تعریف کردن یک داستان طولانی باشد. من می خواهم; با هفت عکس و توضیحات کوتاهی برای هر کدام از عکس ها،; از دو دهه; آش...


میلاد مسیح و سال نو میلادی مبارک Merry Christmas & Happy New Year
کریسمس جشنی است در آیین مسیحیت که به منظور گرامی داشت زادروز حضرت عیسی مسیح برگزار می شود.پیامبر مهر، عشق و صلح. مسیحیان سراسر دنیا این روزها، گرد خا...


مقالات

دم آوری قهوه Brewing Coffee
در حال حاضر که ما پایه و اصل نخستین قهوه را می دانیم،سرگرمی و بازی واقعی شروع می شود . یادگیری و دانستن صحیح دم آوری قهوه ، می تواند کیفیت قهوه شما ...


اندازه اسیاب مناسب قهوه برای متدهای متفاوت دم آوری Suitable Coffee Grinder Size for Different Brewing Methods
به طور کلی برای انتخاب آسیاب مناسب باید ابتدا نوع قهوه آسیاب شده خود را انتخاب کنید . بیشتر تازه کار ها قهوه را بسیار ریز آسیاب می کنند اما بهتر است ا...


انواع آسیاب قهوه Types of Coffee Grinders
بهترین آسیاب آن است که ذرات یک سایز و همسان تولید کند . واضح است که تشخیص این نوع آسیاب کار آسانی نیست. برای این کار آزمایشی به نام Ro-Top;; میزان است...


آسیاب کردن قهوه Grinding Coffee
آسیاب کردن در عمل آوردن قهوه به طور یقین مهم ترین قسمت هنر به وجود آوردن قهوه ای می باشد . اینکه دانه های قهوه چه اندازه فوق‌العاده هستند و اینکه به چ...


جدا سازی دانه های سبز قهوه براساس اندازه Size Classification
دانه های قهوه سبز نه تنها براساس خاستگاه ، موقعیت جغرافیایی ، گونه و طبقه بندی بر اساس عیوب ، معامله می شوند ، بلکه سایز و اندازه ذرات هم در پروسه فر...


مزرعه

فرآوری گیلاس های قهوه Coffee Processing
فرآوری خشک (طبیعی)در این روش که فرآوری خشک می باشد ، محصول نهایی ما قهوه طبیعی است ، ابتدا گیلاسهای قهوه را جداسازی می کنند ، سپس در آب شناور کرده ...


انواع کشت برای گیاه قهوه Types of Coffee Cultivation
1);;; رشد زیر نور مستقیم خورشید (منطقه رویش برزیل)گونه هایی از گیاه قهوه در این مناطق وجود دارند که می توانند زیر نور کامل خورشید رشد پیدا کنند. قه...


کاشت و تکثیر گیاه قهوه Coffee Planting & Reproduction
کاشت گیاه قهوه در سرتاسر جهان در بخش استوایی یا کمربند استوایی زمین واقع شده است ، مناطقی که در این بخش قرار میگیرند مثل آفریقا ، آسیا و آمریکا می ب...


تولید گیاه قهوه
کاشت و تکثیر درخت قهوه;در روش سنتی کاشت قهوه در آغاز فصل بارندگی ۲۰ دانه قهوه در هر حفره کاشته می شود.; در این روش باعث از بین رفتن ۵۰ درصد پتانسیل ...


خشک کردن قهوه با ابزار مکانیکی Mechanical Drying Process *
الف) دستگاه خشک کن عمودی;;در این دستگاه دانه های قهوه بر اساس خارج شدن هوای گرم از پایین دستگاه به سمت بالا حرکت می کنند و این جریان باعث خشک شدن د...


تجارت

واردات قهوه سبز از کشورهای مبدا Importing Green Coffee Bean *
تنها دانه های قهوه سبز خامی می توان به کشور وارد کنید که در کشور مبدا تمامی مراحل مختلف فراوری و آماده سازی جهت صادرات را گذرانده باشند.به طور معمول ...


دسته بندی دانه های قهوه براساس اندازه Size Classification of green Coffee*
دانه های قهوه سبز نه تنها براساس خاستگاه ، موقعیت جغرافیایی ، گونه و طبقه بندی بر اساس عیوب ، معامله می شوند ، بلکه سایز و اندازه انها در پروسه فروش ...


بسته بندی قهوه سبز Coffee bag *
به طور متوسط وزن هر کیسه دانه قهوه سبز 60 کیلوگرم می باشد (برزیل) ، هر چند که در استرالیا کیسه هایی با وزن 20 کیلو گرم و همچنین در گویانا و گوادلوپ ...


مقیاس آگترون < Agtron Scale > چیست؟ *
ممکن است شما افرادی را دیده باشید که در رابطه با رنگ برشتهکاری قهوه بحث میکنند. هنگام بحث کردن در رابطه با رنگ قهوه،در حقیقت منظور روشنی و تیرگی قهوه ...


رکورد جدید 803 دلار برای 450 گرم قهوه پاناما گیشا فراوری خشک *
بالاترین قیمت برای قهوه سبز در پاناما با 803 دلار برای هر 450 گرم است. این قهوه از گونه عربیکای گیشا بوده و در مزرعه فامیلی لاماستوس در منطقة بوکوئت ک...


کتاب

انواع خشک سازی دانه قهوه سبز درون غلاف پارچمنتDrying Coffee Parchment
1);;; خشک کردن طبیعی (زیر نور آفتاب)الف); خشک کردن در پاسیو (حیاط) یا فضای مسطحاین کار در زمینها یا تراسهای مختلفی می تواند انجام شود ، بعنوان مثال ...


سورتینگ قهوه سبز قبل از پروسه ی حمل و نقل Cleaning & Sorting Green Coffee Bean
دانه های قهوه قبل از اینکه وارد پروسه حمل و نقل گردند و درون بسته بندیهای مخصوص قرار بگیرند باید طبقه بندی و آماده شوند. ابتدا باید اجسام خارجی درشت...


فرنچ پرس French Press
یکی از دستگاه‌های بسیار قدیمی و مرسوم برای دم کردن قهوه است. در دهه‌ی 1840 میلادی هنوز فرنچ پرسی بدین صورت وجود نداشت اما ایده‌ی اختراع دستگاهی ...


قهوه ساز وکیوم پات Vacuum Pot
این ﻗﻬﻮه ﺟﻮش که ظاهری شبیه; یک ﺳﺎﻋﺖ شنی دارد، از 3 قسمت اصلی تشکیل شده که بر روي ﻫﻢ ﺳﻮار میﺷﻮند.قسمت زیرین، ﻣﺤﻔﻈـﻪ شیشه ای است که در آن آب می ریزند و ...


قهوه هیئتی Open Pot/Cowboy/Campfire Coffee
ﻣﺘﺪ اُﭘﻦ ﭘﺎت ﺑﻪ معنی ﺟوشیدن آب و ﻗﻬﻮه ﻫﻤﺮاه ﻫﻢ می‌ﺑﺎﺷـﺪ. این ﻣﺘـﺪ اﺑﺘـﺪائی ترین روش دم آوری ﻗﻬﻮه می‌ﺑﺎﺷﺪ،برای تهیه قهوه به این روش شما فقط نیاز به یک ...


واژه نامه قهوه

آسیاب مخروطی Conical Burrs Coffee Grinder
تیغه های آسیاب های قهوه عموما به دو نوع صاف و مخروطی طراحی می شوند.در آسیاب قهوه با تیغه صاف , دو تیغه هم شکل و هم اندازه در روبروی هم قرار می گیرند ....


کاتیمور Catimor
;گروهی از نژاد پرورش یافته خالص که منشاء آنها از آمیزش متقاطع بین هیبریدهای Timor ;و Caturra می باشد.این گیاه از سال 1980 انتشار یافته است ، دارای مح...


کچوای Catuai
گونهای از قهوه ,;نژاد پرورش یافته خالص بوسیله انستیتو; (IAC); در برزیل ، منشاء ;catuai ;;مربوط به هیبرید بین : mundo novo ;و cuturra ی زرد می باشد ،...


کاتورا Caturra
یک موتانت خالص کوتاه قد از بوربون قرمزو یا زردرنگ که دارای میان گروهای کوتاه می باشد و در سال 1937 در برزیل یافت شد.دارای تولید محصول بالا، برگها و ...


کراسCross
در کشاورزی قهوه ,;پرورش مصنوعی دو گونه یاواریته متفاوت که نتیجه آن فرزندانی است که حامل بخشی از مواد ژنتیکی والدین خود هستند. والدینی که در اینجا است...