Specialty Coffee Association

IRAN
 

جغرافیای قهوه 1


جغرافیای قهوه 1

مناطق برتر قهوه و صادرات قهوه در جهان

به طور کلی ، سه منطقه قهوه اصلی در حال رشد و صادرات در سراسر جهان وجود دارد و همه در منطقه استوایی قرار دارند. مناطق خاص شامل آمریکای مرکزی و جنوبی ، آفریقا و خاورمیانه و آسیای جنوب شرقی استجغرافیای ملی این منطقه را بین مناطق گرمسیری سرطان و تروپیک از برج طوفان "کمربند باقلا" می نامد زیرا تقریباً تمام قهوه های تجاری که در جهان رشد می کنند از این مناطق خارج می شوند.

اینها مناطق بسیار در حال رشد است زیرا بهترین حبوبات تولید شده آنهایی هستند که در ارتفاعات زیاد رشد می کنند ، در آب و هوای مرطوب و گرمسیری ، با خاکهای غنی و دمای حدود 70 درجه فارنهایت (21 درجه سانتیگراد) - همه این مناطق استوایی باید ارائه دهند.

با این حال ، مشابه مناطق خوب در حال رشد شراب ، در هر سه منطقه مختلف قهوه نیز تغییراتی وجود دارد که این امر بر طعم کلی قهوه تأثیر می گذارد. این امر باعث می شود هر نوع قهوه از منطقه خاص خود متمایز شود و توضیح می دهد که چرا Starbucks هنگام توصیف مناطق مختلف در حال رشد در سراسر جهان ، "جغرافیا یک طعم است".

آمریکای مرکزی و جنوبی

آمریکای مرکزی و جنوبی بیشترین قهوه را از سه مکان در حال رشد تولید می کنند که برزیل و کلمبیا راه را در پیش رو دارند. مکزیک ، گواتمالا ، کاستاریکا و پاناما نیز در اینجا نقش دارند. از نظر طعم ، این قهوه ها خفیف ، بدن متوسط ​​و معطر تلقی می شوند.

کلمبیا شناخته شده ترین کشور تولید کننده قهوه است و به دلیل چشم انداز فوق العاده ناهموار خود بی نظیر است. با این حال ، این امر به مزارع خانوادگی کوچک اجازه می دهد قهوه را تولید کنند و در نتیجه ، مرتباً در رتبه خوبی قرار می گیرد. Supremo کلمبیا بالاترین درجه است.

آفریقا و خاورمیانه

معروف ترین قهوه های آفریقا و خاورمیانه در کنیا و شبه جزیره عربستان سرچشمه می گیرند. قهوه کنیا عموماً در کوهپایه کوه کوه کنیا رشد می کند و کاملاً جسمی و بسیار معطر است ، در حالی که نسخه عربی تمایل به طعم میوه ای دارد.

اتیوپی همچنین مکانی مشهور برای قهوه در این منطقه است و جایی است که قهوه در حدود 800 درجه سانتی گراد سرچشمه گرفته است. حتی امروز ، قهوه در آنجا از درختان قهوه وحشی برداشت می شود. این کشور عمدتاً از Sidamo ، Harer یا Kaffa - سه منطقه رو به رشد در کشور است. قهوه اتیوپی هم طعم دار و پر کالبدی است.

جنوب شرقی آسیا

آسیای جنوب شرقی به ویژه برای کافه های اندونزی و ویتنام محبوب است. جزایر سوماترا ، جاوا و Sulawesi اندونزیایی به دلیل قهوه های غنی و پر کالبدی با "طعم های خاکی" در سراسر جهان مشهور هستند ، در حالی که قهوه ویتنامی به دلیل داشتن طعم سبک متوسط ​​بدن مشهور است.

علاوه بر این ، اندونزی به دلیل داشتن قهوه های قدیمی در انبار شناخته شده است که در آن زمان هنگامی که کشاورزان می خواستند قهوه را ذخیره کرده و بعداً برای سود بیشتری بفروشند ، معروف شده اند. از آن زمان به دلیل عطر و طعم بی نظیر خود بسیار ارزشمند شده است.

پس از برداشت و برداشت در هر یک از این مکانهای مختلف ، سپس دانه های قهوه به کشورهای جهان که در آن کباب شده است ارسال می شوند و سپس به مصرف کنندگان و کافه ها توزیع می شوند. برخی از کشورهای مهم وارد کننده قهوه ایالات متحده ، آلمان ، ژاپن ، فرانسه و ایتالیا هستند.

هر یک از مناطق صادر کننده قهوه ذکر شده قهوه را تولید می کند که از نظر آب و هوا ، توپوگرافی و حتی رویه های رو به رشد آن متمایز است. با این وجود همه آنها قهوه هایی را پرورش می دهند که به دلیل ذائقه های فردی خود در سرتاسر جهان مشهور هستند و هر روز میلیون ها انسان از آنها لذت می برند.