Specialty Coffee Association

IRAN
 

بخش36- قهوه طعم دار


بخش36- قهوه طعم دار

۶- قهوه طعم دار

شکر، شیرین کنندگان قدیمی و شیر تنها موادی نیستند که ما به قهوه اضافه می کنیم , تا آنجایی که ما می دانیم، عمر قهوه های طعم دار به زمانی برمی گردد که سازندگان قهوه های فوری در سالهای ۱۹۶۰، شروع به اضافه کردن وانیل و فندق به قهوه ها کردند.

اما در واقع قهوه های طعم دار به گذشته های دورتر بر می گردد.

برای اضافه کردن حجم قهوه گروهی قهوه را با دیگر غلات مخلوط می کردند و یا برای طعم دادنشان با ادویه های متفاوت مخلوط می شدند, به طور مثال New Orleans نیواورلینز که بندر اصلی واردات قهوه در شرق ایالات متحده به شمار می آید قهوه را با کاسنی به فروش می رساندند ,که از اضافه کردن کمی از پوست درخت کاسنی به نوشیدنی قهوه صورت می گرفت.

کمپانی های تفت قهوه با موفقیت، مزه های وانیل فندق و شکلات را به قهوه اضافه کردند. درسالهای ۱۹۸۰ خیلی از فروشگاه های قهوه بوی فندق میدادند که تأثیر و محبوبیت این بو به عنوان مکمل طعم و بوی قهوه می بوده است.

این طعمها گاهی می توانند طبیعی و گاهی مصنوعی باشند. معمولا بعد از تفت دادن به دانه ها اضافه می شوند و داخل یک ظرف مخصوص هم می خورند. معمولا دانه ها می بایست در این مرحله هنوز گرم باشند.

من به شما پیشنهاد می کنم این طعم ها را در منزل اضافه کنید. آگاه باشید که آسیاب و دستگاه قهوه شما بوی جدید را جذب می کند و به همین دلیل در فروشگاه ها، ۲ آسیاب برای قهوه، یکی برای قهوه های طعم دار و یکی برای قهوه های خالص وجود دارد.


*بدون سیترات سدیم

شیر غلیظ شده 18% سیترات سدیم پیدا کنید.

می‌توانید به لیست محتویات محصول نگاهی بیندازید. این جزء ترکیبی حالت اسیدی را خنثی می‌کند. می‌توانید با لبنیاتی محله تماس بگیرید مطمئن باشید از نتیجه این کار سورپرایز خواهد شد.

خانه قهوه تخصصی ایران / Scairan