Specialty Coffee Association

IRAN
 

ابزار کنترل آلودگی Pollution Control Devices


ابزار کنترل آلودگی Pollution Control Devices


 درهنگام خرید ماشین برشته کن،  شما باید تصمیم بگیرید که آیا نیاز به ابزار کنترل آلودگی دارید.  برشته کن ها اغلب از افتر برنر و گاهی رسوب دهنده های الکترواستاتیک و اسکراب مرطوب استفاده می‌کنند.

 برشته کردن قهوه سبب انتشار ترکیبات دودزای زیادی می‌شود.  خیلی از این ترکیبات سرطان زا هستند و شامل ترکیبات آلی فرار، آلدئیدها،  ترکیبات نیتروژنی،  سولفوری و مونوکسید کربن است.  مشکل اصلی آلودگی هوا در اثر دود خروجی و بوی انتشار یافته است که سبب مزاحمت همسایه ها می شود.  در بیشتر قوانین نیازی به ابزار کنترل دود برای برشته کننده های کوچک نیست،  بدون آن هم ممکن است شکایت مزاحمت توسط همسایگان به دلیل بو و دود را در بر داشته باشد.


 من تاکنون درگیری های طولانی، پراسترس و پرهزینه با همسایه ام در اولین برشته کاری داشتم.  در حالی که من نمونه های ده کیلویی را برای ده ساعت در هفته در منطقه کسب و کار در یک شهر کوچک برشته می کردم.  توصیه من به شما پیدا کردن الزامات قانونی محلی و تلاش برای کشف کردن اینکه چه چیزی مورد پذیرش همسایه شما است قبل از اینکه بخواهید برشته کن خود را نصب نمایید.  مقداری کمی بررسی در ابتدا سبب صرفه جویی در زمان برای دردسر های بعدی میشود.افتربرنر های  با اکسیداسیون حرارتی و کاتالیکی،  گزینه‌های اصلی برای انتخاب برشته کنندگان هستند.اکسید کننده های حرارتی با حرارت دهی گازهای خروجی در دمای حدود ۱۰۰۰ درجه فارنهایت (۷۶۰ درجه سانتی گراد)  و حفظ آن برای مدت چهار صدم ثانیه عمل حذف دود را انجام می دهد.این یک روش کارآمد برای حذف دود،  ترکیبات عالی فرار و بو است،  اما سوخت زیادی مصرف میکند که اغلب دو برابر بیشتر از دستگاه برشته کن است.


 اکسید کننده کاتالیزوری از کاتالیست فلزی گرانبهاب استفاده می کند که در واکنش با ترکیبات آلی  فرار تولید آب و گاز دی اکسید کربن می کند.  کاتالیست سبب تسریع واکنش و اجازه انجام آنها در دماهای پایین را فراهم می کند. اکسید کننده های کاتالیزوری مصرف سوخت کمتری نسبت به حرارتی دارند،  اما نیاز به تعویض دوره ای کاتالیست و تمیز کردن برای جلوگیری از فشار برگشتی با جریان هوای داخل برشته کن دارند.


 من شخصا از یک سیستم کنترل آلودگی استفاده می کنم اسکراب مرطوب،  رسوب دهنده الکترواستاتیکی و یک اتاقک بزرگ حاوی 500 پوند قرص های کربنی برای جذب بوست. اسکرابر، رسوب دهنده و کربن به ترتیب ذرات ناخالصی، دود و بو را از هوا جدا می کنند. در حالی که امکان دارد این فناوری های پيشرفت کرده باشند اما من تجربه خوبی از آن ها ندارم و متوجه شده ام که آن ها نیاز به طاقت زیاد و نگهداری دارند و سبب تغییر فشار برگشتی به برشته کننده می شوند و هیچ کدام به اندازه افتربرنر کارایی ندارند. اگر شما ابزار کنترل آلودگی خرید کردید توصیه من این است که افتربرنر را از نظر چسبیدگی ذرات با گذشت زمان مورد بررسی قرار دهید.


نویسنده : اسکات راوو

ترجمه : آیسان خاورمیانه کالا