Specialty Coffee Association

IRAN
 

خریداران بین المللی رکورد قیمت قهوه برزیل را در حراجی " مرغوبیت قهوه " شکستند


خریداران بین المللی رکورد قیمت قهوه برزیل را در حراجی " مرغوبیت قهوه " شکستند

خریداران بین المللی رکورد قیمت قهوه برزیل را در حراجی " مرغوبیت قهوه "  شکستند .

22 قهوه از برزیل اخیرا رکورد اخرین قیمت حراجی را  شکستند . این حراجی مربوط به مرغوبیت قهوه طبیعی کشت شده بود و توسط موسسه تحقیق توسعه همکاری برای قهوه انجام شده بود . این  صدمین حراجی مرغوبیت قهوه بود که در سال 1999 در برزیل شروع به کار کرد. قهوه برنده از مزرعه فازندا اوروورده  در منطقه پیاتا امتیاز 99 را در روند مسابقات " مرغوبیت قهوه " به دست اورد و 50 دلار 20 سنت را برای هر پوند به خودش اختصاص داد که رکورد سال 2005 را شکست . یک گروه خریدار از ژاپن، استرالیا و ایالات متحده  در پشت این شرط برد بودند. در همین حین قیمت متوسط تمام 21 قهوه ایی که در این حراجی شرکت داده شده بودند 11 دلار و 65 سنت بود که بیشترین قیمت متوسط در حراجی در 2012 با اختلاف 3 دلار در هر پوند شکست . یک بخش بزرگی از ماموریت موسسه تحقیق و توسعه ( ACE ) در طی مسابقه"  مرغوبیت قهوه " این هست که بر روی مناطق پرورش و مزارع تکی که در حالت دیگری امکان برقراری ارتباط با خریداران بین المللی که به دنبال قهوه های خاص با کیفیت بالا هستند را ندارند نشان دهند. این ماموریت در اینجا بسیار چالش برانگیزتر از برزیل است چون تصمیم گیری نهایی ممکن است تحت تاثیر حجم زیاد قهوه ها و نام و شهرت بین المللی که برای قهوه هایی که در ارتفاعات پایین تر کشت می شوند نادیده گرفته شود .

سالها " مسابقه مرغوبیت قهوه " وزنه خیلی قوی در کمک به تشخیص تفاوت کیفیت قهوه در مناطق قهوه کشور بود . بنیانگزار مسابقه " مرغوبیت قهوه "  و مدیر عامل موسسه تحقیق و توسعه ( (ACE  سوزی اسپیندلر می گوید : ادامه این برنامه همچنان به جهت کشف مزارع قهوه ناشناخته شده و مزارع قهوه ایی که از انها تجلیل نشده است پیش خواهد رفت و به انها اجازه درخشش خواهد داد. جالب است بدانیم هر کدام از قهوه هایی که بین 5 قهوه اول برنامه تحقیق و توسعه"  برداشت زود هنگام " برزیل بودند از منطقه پیاتا بودند به طوریکه مدیرعامل موسسه تحقیق و توسعه ( ACE ) بیان کرد این منطقه قبلا مورد توجه وارد کنندگان و فرآوری کنندگان قهوه نبود . در واقع 12 قهوه برتر این حراجی همه از منطقه پیاتا یا منطقه شناخته تر شده ماتاس دو میناس ( Matas de Minas )  از منطقه  میناس گرایز ( Minas Gerais )  هستند .

ژاپن و استرالیا شرطهای خوبی بر روی 21 قهوه برنده بستند در حالیکه واردکنندگان و فراوری کنندگان قهوه امریکای شمالی  از برندگان مسابقه شامل Espresso Vivace, Coffee Tree Roasters  و  Café Imports خریداری می کردند.

منصوره یحیایی

کافه بلان