Specialty Coffee Association

IRAN
 

سرد کردن دانه های قهوه قبل از آسیاب ، جهت بدست آوردن بهترین و یکدست ترین حالت ممکن *


سرد کردن دانه های قهوه قبل از آسیاب ، جهت بدست آوردن بهترین و یکدست ترین حالت ممکن *

تحقیقات جدید دانشمندان دانشگاه Bath نشان می دهد که خنک کردن دانه های قهوه قبل از آسیاب کردن به یکدست شدن اشکال و اندازه ذرات قهوه بسیار کمک می کند ، همچنین این کار باعث می شود خاکه کمتری در قهوه آسیاب شده ایجاد گردد.

محققین این آزمایشات را در دمای اتاق 25 درجه تا منفی 196 درجه ، در چندین مرحله انجام دادند و به این نتیجه رسیدند هرچه دما کمتر می شود ، قهوه های آسیاب شده همسان تر و یکدست تر می شوند و این همان هدف نهایی در آسیاب قهوه می باشد.

برای دوستانی که اطلاعات کمتری در این مورد دارند باید اشاره کنیم که اندازه یکسان و یکدست ذرات قهوه آسیاب شده به ما در کنترل استخراج قهوه در زمان دم کردن بسیار کمک می کند.

مطالعات دانشمندان در این زمینه در ماه آپریل گذشته در مقاله ای به دوستداران ارائه گردید ، در این مقاله محققان پیشنهاد می کنند ، قهوه ها را در درجه حرارت یکنواخت و خنک نگهداری کرده تا بتوانیم همواره نتیجه مشابه و یکسان بدست آوریم.

خنک کردن دانه های قهوه قبل از آسیاب به ما اجازه می دهد بتوانیم پس از آسیاب سطح تماس گسترده تری ایجاد کنیم و بر این اساس ذرات قهوه در تماس بهتری با آب قرار می گیرند.

قرار است امسال این دستاورد جدید در جریان نمایشگاه قهوه دوبلین به حضار معرفی و مورد آزمایش عموم قرار بگیرد.

دوستان گرامی که این مطلب را مطالعه می فرمایند ، توجه داشته باشند که نمی توانند دانه های قهوه را در حالتی که در عکس ملاحظه می کنند خنک نمایند ، حتی نمی توان دانه قهوه را داخل فریزر قرار داد و سپس آسیاب کرد ، چون پس از خروج از فریزر قهوه رطوبت گرفته و از حالت طبیعی خارج می شود که شرایط آسیاب را بحرانی تر خواهد کرد. دانشمندان دانشگاه Bath تمهیدات خاصی را برای خنک کردن قهوه در نظر گرفته اند.

 

خانه قهوه تخصصی ایران